post

Uważajmy na tanie ubezpieczenia!

Żyjemy w czasach, gdy nasze finanse a właściwie nasza silna wola jest notorycznie wystawiana na wiele pokus. Nastały czasy prawdziwie konsumpcyjne i trudno temu zaprzeczyć. Z każdej strony atakują nas wymowne reklamy, zachęcają bilbordy, kuszą kolejne kampanie reklamowe. Obiecują lepsze życie, większy komfort, dobrą jakoś i wiele innych. Wystawieni na wiele pokus, jako potencjalni klienci jesteśmy atakowani coraz tańszymi ofertami różnych przedmiotów, usług i dóbr. Jedną z takich tanich możliwości jest również ubezpieczenie.

Cena a jakość

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych w walce o klienta, obniża ceny składek, by zachęcić szersze grono ludzi do skorzystania z ich oferty. Obiecują wysokie świadczenia, dogodne warunki umowy a także inne profity. Rzeczywistość okazać się może zupełnie inna. Umowa może określać czas „niskich” składek a powodów odstąpienia od wypłacenia świadczenia również może pojawić się wiele. Niska cena ubezpieczenia powinna zatem wzbudzić naszą czujność.

Zawsze sprawdzajmy

Zanim podpiszemy umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, które oferuje nam korzystne warunki, sprawdźmy je dokładnie. Skorzystajmy z mocy internetu i prześledźmy opinię danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Być może nie cieszy się dobrą opinią. Możemy również przejrzeć ranking ubezpieczeń, który również pozwoli określić nam solidność danego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz jego ofert. Dobrze jest również skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, ponieważ jeśli zależy nam na niskich składkach, może okazać się, że w konkurencyjnym towarzystwie ubezpieczeniowym jest bardzo podobna oferta o nieco wyższych stawkach ale firma cieszy się stabilnością na rynku ubezpieczeniowym. Pamiętajmy, że cena bardzo często określa jakość.